Barınma hakkımız elimizden alınıyor

Yaşam 01.07.2024 - 11:49, Güncelleme: 01.07.2024 - 11:49
 

Barınma hakkımız elimizden alınıyor

Kiracılar Dayanışması Platformu Sözcüsü Cengiz Kul, kira artırımında yüzde 25 olan sınırın kaldırılmasına büyük tepki gösterdi
Okur Medya - Kiracılar Dayanışması Platformu Sözcüsü Cengiz Kul, kira artırımında yüzde 25 olan sınırın kaldırılmasına büyük tepki gösterdi. “Barınma hakkımız elimizden alınıyor” diyen Kul, şunları söyledi: “İlk başından olmaması gereken %25 belası ile Türk milletini gerek mülk sahibi,  gerek kiracıyı birbirine iki azılı düşman ettiler ve olayların bu denli büyümesine insanların evlerinde huzursuz olmasına sebep olmuştur. Dar gelirli vatandaşın her ne kadar uyulmasa da adliyelerde tek tutanağı %25 tır.  Lakin adliyeler dahi bu geçici çözüm olan %25 sınırını tanımadı kiracıların adalete olan güveni bu konuda sarsılmıştır. Şimdide bu kuralı kaldırıyoruz diye sayın bakan kalktı açıklama yapıyor. Kime göre neye göre çözüldü biz dar gelirli vatandaşın sorunu.  Barınma Türk milletinin anayasal hakkıdır lakin diğer Ülker hakkına sahip çıkarken bizim ülkemizde sadece ve sadece mülteci haklarına sahip çıkılıyor. Yardım mülteciye yapılıyor destek onlara sağlanıyor zaten başımıza ne gelirse onlardan geliyor. Biz de Türk halkı olarak geride kalan hiçbir hakkımızı kullanamaz hale geliyoruz. %25 sınırlamasına getiren hükümet kendisi dahi uymayıp aksine mülk sahiplerinden uymasını bekledi.  Birde seslendi sayın cumhurbaşkanımız sizde insaf var mı diye sayın cumhurbaşkanımız sizde insaf var ise barınma hakkına çözüm istiyoruz mültecilere yapılan kerpiç evlerden talep ediyoruz Türk halkı barınma ve geçinme sorunu yaşarken siz başta sayın cumhurbaşkanımıza, yardımcılarınıza, başkanlarımıza, başkanlarımıza ve kıymetli milletvekillerine bide işin boyutu değişti artık asgarî ücretli ve emekliye zam yapılmayan ve kendilerine bizlerin maaşlarının kat ve kat üstü zam yapacaksınız ve biz gar gelirli vatandaşı enflasyonu öne sürerek kemer mi sıkın diyorsunuz gerçekten Türk milletine ihanet içindesiniz kendi ülkemizde mülteciler bizden iyi durumdalar biz yeri geliyor beslenme koyamazken onlar her türlü imkândan yararlanıyor ve biz artık yara bandı değil yaraya tuz da değil millete halka vatandaşa bir nebze olsun yaşantılarına biraz olsun rahatlamak için yasalar gelsin istiyoruz. Artık ikinci sınıf muamelesi yapılmasın enflasyon madem iyi işe eşit şartlarda pay edilsin kötü ise buna başta cumhurbaşkanı, bakanlar başkanlar milletvekilleri önderlik yapsın maaşlarından refakat yapsınlar.  Sonra biz dar gelirliler zaten alıştık biz de gerekeni yapalım şimdi %25 çıktığından bu zamana kadar bütün mağdurlar adliye önlerinde rezil oldular haklı veya haksız yere şimdi artık ceza evleri ve mezarlıklar dolu olacak. Yaşanılanlar bunun sinyalidir Türk halkının dikkatli olmasını dilerim.  Güzel günlerde buluşma dileği ile Türkiye vatandaşlarına Allah yardım etsin.
Kiracılar Dayanışması Platformu Sözcüsü Cengiz Kul, kira artırımında yüzde 25 olan sınırın kaldırılmasına büyük tepki gösterdi

Okur Medya - Kiracılar Dayanışması Platformu Sözcüsü Cengiz Kul, kira artırımında yüzde 25 olan sınırın kaldırılmasına büyük tepki gösterdi. “Barınma hakkımız elimizden alınıyor” diyen Kul, şunları söyledi: “İlk başından olmaması gereken %25 belası ile Türk milletini gerek mülk sahibi,  gerek kiracıyı birbirine iki azılı düşman ettiler ve olayların bu denli büyümesine insanların evlerinde huzursuz olmasına sebep olmuştur. Dar gelirli vatandaşın her ne kadar uyulmasa da adliyelerde tek tutanağı %25 tır.  Lakin adliyeler dahi bu geçici çözüm olan %25 sınırını tanımadı kiracıların adalete olan güveni bu konuda sarsılmıştır. Şimdide bu kuralı kaldırıyoruz diye sayın bakan kalktı açıklama yapıyor. Kime göre neye göre çözüldü biz dar gelirli vatandaşın sorunu.  Barınma Türk milletinin anayasal hakkıdır lakin diğer Ülker hakkına sahip çıkarken bizim ülkemizde sadece ve sadece mülteci haklarına sahip çıkılıyor. Yardım mülteciye yapılıyor destek onlara sağlanıyor zaten başımıza ne gelirse onlardan geliyor. Biz de Türk halkı olarak geride kalan hiçbir hakkımızı kullanamaz hale geliyoruz. %25 sınırlamasına getiren hükümet kendisi dahi uymayıp aksine mülk sahiplerinden uymasını bekledi.

 Birde seslendi sayın cumhurbaşkanımız sizde insaf var mı diye sayın cumhurbaşkanımız sizde insaf var ise barınma hakkına çözüm istiyoruz mültecilere yapılan kerpiç evlerden talep ediyoruz Türk halkı barınma ve geçinme sorunu yaşarken siz başta sayın cumhurbaşkanımıza, yardımcılarınıza, başkanlarımıza, başkanlarımıza ve kıymetli milletvekillerine bide işin boyutu değişti artık asgarî ücretli ve emekliye zam yapılmayan ve kendilerine bizlerin maaşlarının kat ve kat üstü zam yapacaksınız ve biz gar gelirli vatandaşı enflasyonu öne sürerek kemer mi sıkın diyorsunuz gerçekten Türk milletine ihanet içindesiniz kendi ülkemizde mülteciler bizden iyi durumdalar biz yeri geliyor beslenme koyamazken onlar her türlü imkândan yararlanıyor ve biz artık yara bandı değil yaraya tuz da değil millete halka vatandaşa bir nebze olsun yaşantılarına biraz olsun rahatlamak için yasalar gelsin istiyoruz. Artık ikinci sınıf muamelesi yapılmasın enflasyon madem iyi işe eşit şartlarda pay edilsin kötü ise buna başta cumhurbaşkanı, bakanlar başkanlar milletvekilleri önderlik yapsın maaşlarından refakat yapsınlar.  Sonra biz dar gelirliler zaten alıştık biz de gerekeni yapalım şimdi %25 çıktığından bu zamana kadar bütün mağdurlar adliye önlerinde rezil oldular haklı veya haksız yere şimdi artık ceza evleri ve mezarlıklar dolu olacak. Yaşanılanlar bunun sinyalidir Türk halkının dikkatli olmasını dilerim.  Güzel günlerde buluşma dileği ile Türkiye vatandaşlarına Allah yardım etsin.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve okurmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.